Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

Badanie świń, kóz, owiec, ultrasonograf dla małych i dużych zwierząt, profesjonalny skaner usg dla hodowców i weterynarzy

ULTRASONOGRAF SonoFarm mini - USG do zwierząt hodowlanych

Przenośny USG, do natychmiastowego wykrywania ciąży u owiec, kóz, loch i krów. Pracują na nim: hodowcy, inseminatorzy oraz lekarze weterynarii. Szybko stanie się Twoim ulubionym narzędziem pracy.Pokaż pełną treść zgody

Firma DRAMIŃSKI S.A. z siedzibą w Olsztynie, ul. Owocowa 17 10-860 Olsztyn, Polska, informuje, że dane osobowe w zależności od wyrażonej zgody będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane zapytanie lub/i wysyłkę informacji handlowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do przetwarzanych danych, wyrażenia żądania zaprzestania ich przetwarzanie, wniesienia sprzeciwu, usunięcia. Udostępnianie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.

Więcej informacji w zakładce dane osobowe.

Zdobywca Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Złotego Medalu Ferma Międzynarodowych Targów Ferma w Łodzi, Nagrody Targowej Maszyny Dla Hodowli 

 

Zarządzaj swoim stadem skuteczniej
z DRAMIŃSKI SonoFarm mini.

 

Dlaczego warto mieć DRAMIŃSKI SonoFarm mini?

Szybko docenisz zalety tego USG stworzonego do zarządzania stadem hodowlanym, ponieważ:

POPRAWISZ ZYSK Z TWOJEJ HODOWLI

Szybkość wykrycia sztuk ciężarnych przekłada się na Twój zysk. Dzięki ekspresowej ocenie stanu zwierzęcia, o wiele skuteczniej zarządzisz procesem rozrodu, na bieżąco będziesz monitorował przebieg ciąży, a przede wszystkim szybko wykrywając nieciężarne samice, poprawisz wynik ekonomiczny Twojej hodowli.

ZAPEWNISZ BEZPIECZEŃSTWO SWOJEMU STADU

Posiadając własne USG, zmniejszasz ryzyko przeniesienia do Twojego stada chorobotwórczych zarazków z innej hodowli. Parwowiroza, grypa, salmoneloza, chlamydioza, bruceloza, pryszczyca czy zjadliwe rotawirusy i cirkowirusy to tylko kilka przykładów chorób zakaźnych i patogenów chorobotwórczych od których, tylko przy najwyższym poziomie bioasekuracji, masz szansę uchronić swoje stado. Ten sam sprzęt, niestarannie dezynfekowany, stosowany w wielu różnych hodowlach, to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia chorób zakaźnych z  chorego stada na zdrowe.

Z ŁATWOŚCIĄ ZABIERZESZ SonoFarm mini ZE SOBĄ W TEREN

Jest lekki. Waga kompletnego, gotowego do pracy urządzenia to nieco ponad 1,5 kg. Jest mały. Dzięki miniaturyzacji układów elektronicznych jego wymiary to 17,5 cm x 14,5 cm x 6,0 cm. Dzięki jego niewielkiej wadze i gabarytom, oraz wyjątkowo wydajnym źródłom zasilania akumulatorowego, Twoja praca w terenie stanie się przyjemnością.

DOCENISZ ŁATWOŚĆ JEGO OBSŁUGI 

Ultrasonograf posiada podstawowe i zarazem najważniejsze funkcje potrzebne do zdiagnozowania ciąży u zwierząt. Pracuje w najbardziej popularnym trybie B Mode. Bogate, ale intuicyjne menu, udostępni Ci wiele przydatnych opcji: FREEZE czyli zamrożenie obrazu, GAIN to wzmocnienie obrazu w polu bliższym i dalszym oraz FOCUS czyli wyostrzenie obrazu na pożądanej głębokości.

MOŻESZ PRACOWAĆ NA NIM NON-STOP

Posiadając zapasową baterię, która ładuje się 2,5 h, a pracuje ekstremalnie długo bo aż 6 h, wystarczy, że po 6 h ciągłej  pracy zrobisz 5 sekundową przerwę. Mniej więcej tyle czasu potrzebujesz na wymianę baterii.

WYKONASZ NIM SZYBKĄ DIAGNOSTYKĘ

DRAMINSKI SonoFarm mini został zaprojektowany do łatwego wykonywania szybkiej diagnostyki ciąży u małych przeżuwaczy, świń oraz dużych zwierząt hodowlanych. W zależności od użytej sondy: abdominalnej (przezbrzusznej), rektalnej (doodbytniczej) lub mieszanej abdominalno-rektalnej „Down Fire”, szybko potwierdzisz lub wykluczysz ciążę u: lochy, owcy, kozy czy krowy.

WYBIERZESZ SONDĘ NAJLEPIEJ DOPASOWANĄ DO TWOICH POTRZEB

SonoFarm mini współpracuje z trzema wymiennymi sondami mechanicznymi o szerokim kącie obrazowania: przezodbytniczą 180º (tak duży kąt umożliwia zbadanie obu rogów macicy w czasie jednego skanowania), przezbrzuszną 90º oraz wielofunkcyjną sondą abdominalno-rektalną „Down Fire” 90º, która jest optymalnym rozwiązaniem dla inseminatorów pracujących z różnymi gatunkami zwierząt. Sonda „Down Fire” przystosowana jest do badania przez powłoki brzuszne (u owiec, świń, kóz) i przez odbyt (u krów). Decydując się na SonoFarm mini, w zależności od gatunku stada jakim zarządzasz, wybierzesz najodpowiedniejszą dla siebie z aż 3 dostępnych sond.

BĘDZIESZ SPOKOJNY O WYTRZYMAŁOŚĆ USG SonoFarm mini

Aluminiowa obudowa ultrasonografu gwarantuje jego ekstremalną wytrzymałość. Ponadto, DRAMIŃSKI SonoFarm mini opakowany jest w wytrzymałą, łatwą do umycia, wykonaną z wysokiej jakości plastiku walizkę, która jednocześnie chroni urządzenie przed niekorzystnym wpływem wysokich i niskich temperatur.

W PRZYPADKU AWARII, ZADBAMY O TWÓJ KOMFORT

Znając niezawodność naszych ultrasonografów, dajemy aż 2 letnią gwarancję. Serwis wszystkich urządzeń firmy DRAMIŃSKI S.A. odbywa się w Polsce, bezpośrednio u producenta. Dzięki temu czas Twojego oczekiwania na naprawę skrócony jest do minimum. Nasz dział serwisowy zrobi wszystko, aby naprawić i przetestować Twoje urządzenie w 48 godzin od dostarczenia przesyłki.  W przypadkach wymagających skomplikowanej naprawy, w ramach naszych możliwości, udostępniamy klientom urządzenia zastępcze.

DRAMIŃSKI TwistGrain to wilgotnościomierz polskiego producenta, tester wilgotności polskiej produkcji

WESPRZESZ POLSKĄ MYŚL TECHNICZNĄ

DRAMIŃSKI S.A. to polska firma z 35-letnią tradycją w projektowaniu i produkcji sprzętu elektronicznego dla medycyny, weterynarii i rolnictwa. Zaufaj solidnemu i sprawdzonemu polskiemu producentowi, który oferuje sprzęt najwyższej, światowej jakości.

 

Zestaw zawiera:

 • urządzenie z wyświetlaczem LCD i klawiaturą,
 • sondy do wyboru:
  – sonda 5.0 MHz sektorowa, abdominalna 90°
  – sonda 5.0 MHz sektorowa, rektalna 180°
  – sonda 5.0 MHz sektorowa typ „Down Fire” 90°
 • komplet pasków: do mocowania na szyję oraz biodrowy
 • zewnętrzny pakiet akumulatorów Li-Ion 14.4V/3.1Ah
 • specjalną ładowarkę do pakietu ( z przewodami )
 • walizkę transportową z wkładem piankowym
 • żel
 • instrukcję obsługi

 

Gwarancja: 24 miesiące

 

Co dalej? 

Już teraz skontaktuj się z naszym doradcą klienta.

 

Zobacz również:

Dane techniczne

Wymiary 17,5 x 14,5 x 6,0 cm
Masa urządzenia 1010 g
Masa sondy 250 g
Masa akumulatora 280 g
Sposób prezentacji (projekcji) obrazu
B Mode – obrazowanie w czasie rzeczywistym
Typ i częstotliwość sondy sektorowa, mechaniczna (rektalna lub abdominalna lub „Down Fire”)
3-7 MHz (centralna częstotliwość każdej sondy – 5,0 MHz)
Głębokość penetracji
maksymalnie do 25 cm dla sondy abdominalnej i „Down Fire”
sonda rektalna: 7, 8, 10 i 12 cm
Kąt skanowania 90° – sonda abdominalna i „Down Fire”
180° – sonda rektalna
Monitor 5,0″, LCD LED
Klawiatura membranowa
Źródło zasilania zewnętrzny pakiet akumulatorów Li-Ion 14.4 V, 3.1Ah
Czas pracy ciągłej na pełnym naładowaniu
ok. 6 godz.
Czas ładowania akumulatora 2 godz. 30 minut
Wskaźnik wyczerpania akumulatora automatyczny – sygnał dźwiękowy i wskaźnik graficzny
Temperatura pracy -15°C do +45°C
Zalecana temperatura przechowywania 0°C do +45°C

SonoFarm mini ultrasonograf do szybkiego wykrywania ciąży u zwierząt, film promocyjny