Producent urządzeń dla rolnictwa i hodowli zwierząt

WILGOTNOŚCIOMIERZ TwistGrain pro

Wilgotnościomierz do ziarna zbóż, kukurydzy, nasion traw, oleistych i strączkowych. Numer 1 wśród mierników wilgotności ze ściskaniem próbki.Pokaż pełną treść zgody

Firma DRAMIŃSKI S.A. z siedzibą w Sząbruku, ul. W. Steffena 21,  11-036 Gietrzwałd, Polska, informuje, że dane osobowe w zależności od wyrażonej zgody będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane zapytanie lub/i wysyłkę informacji handlowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do przetwarzanych danych, wyrażenia żądania zaprzestania ich przetwarzanie, wniesienia sprzeciwu, usunięcia. Udostępnianie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.

Więcej informacji w zakładce dane osobowe.

Twist Grain pro

– wilgotnościomierz do ziarna ze ściskaniem próbki

 

KUP ONLINE

tel Zamów przez telefon i zyskaj RABAT!

89 675 26 00

lub kom:

693 393 307; 693 693 260

ot SPRAWDŹ OFERTĘ NA INNE URZĄDZENIA

 

Zainwestuj w nowoczesny wilgotnościomierz!

Dzięki niemu poprawisz opłacalność swojej uprawy:

 • Będziesz pewien, że oddasz do skupu zboże o najkorzystniejszej wilgotności.
 • Zaoszczędzisz czas i pieniądze związane z potrąceniami na skupie zboża.
 • Przechowasz nawet duże partie ziarna bezpiecznie przez długi czas.
 • Zapobiegniesz zjawisku grzania ziarna w silosach.
 • Zmniejszysz ryzyko występowania grzybów pleśniowych w partii zboża.
 • Będziesz miał wiedzę o jakości swojego ziarna.
 • Inwestując w wilgotnościomierz zyskasz również precyzyjny termometr rolniczy z inteligentnymi/zaawansowanymi możliwościami.

 

Dlaczego DRAMIŃSKI TwistGrain pro? – decyzja łatwiejsza niż kiedykolwiek

twist-grain-pro-1

 

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

Jako jedyny POLSKI producent udzielamy na nasze wilgotnościomierze aż 3 lata gwarancji (co warto podkreślić bez ograniczania warunków w przypadku wystawienia faktury). Każde urządzenie przed wysyłką jest sprawdzane pod względem jakości wykonania oraz prawidłowego pomiaru. Ponadto serwis wszystkich urządzeń firmy DRAMIŃSKI S.A. odbywa się bezpośrednio w siedzibie naszej firmy. Dzięki temu Twój czas oczekiwania na naprawę skrócony jest do minimum.

Dział serwisowy zrobi wszystko, aby naprawić i przetestować Twoje urządzenie w jak najkrótszym czasie od momentu dostarczenia przesyłki. W przypadkach wymagających skomplikowanej naprawy, w ramach naszych możliwości, udostępniamy klientom urządzenia zastępcze. Posiadamy 2 niezwykle wymagające certyfikaty Systemów Zarządzania Jakością: ISO 9001:2015 oraz ISO 13485 – co potwierdza nasz profesjonalizm i najwyższą jakość produktów.

twist-grain-pro-2

DWA TRYBY PRACY DO WYBORU

Wilgotnościomierz posiada dwa tryby pracy, dostosowane do potrzeb użytkownika, które można w każdej chwili zmienić z poziomu menu:

podstawowy – umożliwia szybki i dokładny pomiar wilgotności (intuicyjna i bardzo wygodna obsługa nawet dla początkujących użytkowników).

zaawansowany – aktywuje wiele dodatkowych funkcji, które z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający klienci. Tryb zaawansowany umożliwia m.in. zapamiętywanie wyników wilgotności oraz temperatury z rzeczywistą datą i godziną wykonanego pomiaru, transmisję danych do komputera, możliwość pomiaru temperatury poprzez podłączenie zewnętrznej sondy temperaturowej oraz wiele innych opcji.

twist-grain-pro-3

PRECYZYJNY POMIAR

Cztery częstotliwości sprawiają, iż pomiar jest stabilniejszy, wynik mniej podatny na nietypowe próbki, mniejsze ryzyko na wyskoki wskazań, wysoki poziom powtarzalności. W krótkim czasie zmierzysz wilgotność ziarna z dokładnością pomiaru ±0,5% dla ziarna znormalizowanego.

W pomiarach wilgotności istotną rolę odgrywa również temperatura badanego ziarna dlatego by dokładnie ją określić TwistGrain pro posiada cyfrowy czujnik temperatury w komorze pomiarowej dzięki czemu wynik jest niezwykle precyzyjny (dokładność ±0,5°C). TwistGrain pro posiada automatyczną kompensację temperaturową.

Warto podkreślać, że urządzenia firmy DRAMIŃSKI S.A. nie wymagają okresowego wysyłania do serwisu w celu kalibracji.

twist-grain-pro-4

PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE PRÓBKI

Do napełnienia komory pomiarowej nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi ani specjalnego podłoża. Wystarczy zaczerpnąć ziarno urządzeniem, zgarnąć nadmiar do krawędzi komory i dokręcić nakrętkę.

Podczas dokręcania nakrętki sygnał dźwiękowy zasygnalizuje prawidłowe ściśnięcie badanego ziarna, a to wszystko wykonasz wygodnie trzymając urządzenie w dłoniach (dokręcanie nakrętki nie wymaga dużej siły dzięki czemu nie jest męczące nawet po wykonaniu wielu pomiarów).

twist-grain-pro-5

ŁATWOŚĆ ODCZYTU WYNIKU

Bardzo duży wyświetlacz graficzny z podświetleniem LED umożliwia odczyt wyniku w każdych warunkach (pole/magazyn, pełne słońce/noc). Menu pozwala na regulację ustawień wyświetlacza: czas podświetlania, intensywność podświetlania oraz kontrast.

twist-grain-pro-6

ZAPIS WYNIKÓW DO PAMIĘCI

Miernik TwistGrain pro posiada zegar czasu rzeczywistego, co w połączeniu z potężną pamięcią daje możliwość zapisu 50 000 wyników pomiaru wilgotności ziarna oraz temperatury z sondy zewnętrznej (zapis z datą i godziną).

Pamięć pozwala na obsługę nawet 400 gatunków oraz 20 wersji językowych czyniąc go niezwykle przydatnym i uniwersalnym narzędziem pracy dla każdego rolnika, specjalisty, operatora suszarni, ogrodnika, baristy, przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej.

twist-grain-pro-7

OPROGRAMOWANIE DO TRANSMISJI DANYCH

Do wilgotnościomierza TwistGrain pro oferujemy darmowe, wielojęzyczne oprogramowanie umożliwiające transmisję danych do komputera.

Program umożliwia między innymi generowanie arkuszy kalkulacyjnych (excel), raportów z pomiarów (z podziałem na gatunki, wg daty wykonania), prezentację na wykresach zmiany wilgotności w funkcji czasu, filtrowanie wskazań po dacie, przeglądanie zebranych danych, archiwizację ograniczoną jedynie pojemnością dysku komputera, zapis dokumentów w postaci PDF, drukowanie i wiele innych przydatnych funkcji.

twist-grain-pro-8

BOGATA LISTA KALIBRACJI

Standardowo wilgotnościomierz TwistGrain pro posiada na liście 22 gatunki ziarna (szczegóły poniżej). Jednak na życzenie klienta możemy wgrać więcej gatunków przed zakupem. Jeżeli na liście nie widać gatunku, którego szukasz pamiętaj by się z nami skontaktować. TwistGrain pro pomieści nawet 400 gatunków.

Wszystkie dostępne kalibracje znajdują się w zakładce „dostępne gatunki”.

Dla wygodnego użytkowania wyświetlacz TwistGrain pro pozwala na odczytanie pełnej nazwy danego gatunku bez konieczności używania skrótów lub symboli (długa nazwa przewija się automatycznie na wyświetlaczu).

twist-grain-pro-9

ZDALNA AKTYWACJA NOWYCH GATUNKÓW

Chciałbyś badać wilgotność gatunku, którego jeszcze nie posiadasz w swoim egzemplarzu? To żadna przeszkoda dla wilgotnościomierza Twist Grain pro.

Wystarczy w menu wybrać opcję „Dodaj gatunek”, a następnie wpisać specjalny kod, który trwale aktywuje potrzebną kalibrację na liście w urządzeniu.

Dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom w kilka minut bez wychodzenia z domu lub odsyłania urządzenia do serwisu użytkownik może wzbogacać swoje urządzenie o możliwość pomiaru nowego gatunku lub np. dezaktywować gatunki które ma na liście ale chciałby je usunąć (aby otrzymać kod należy się z nami skontaktować)

twist-grain-pro-10

WILGOTNOŚCIOMIERZ DO ZIARNA + PROFESJONALNY TERMOMETR ROLNICZY

Do wilgotnościomierza TwistGrain pro można zamówić zewnętrzną sondę temperaturową, która zapewnia dokładny pomiar (±0,5°C) płodów rolnych przechowywanych w kopcach, magazynach płaskich czy silosach.

Istnieje możliwość współpracy z nieograniczoną ilością sond o różnej budowie i długości (bez konieczności kalibracji sondy z urządzeniem). Każdej podłączanej sondzie można nadawać nazwę zgodnie z własnymi preferencjami (pamięć urządzenia pozwala na zapis nazw dla 20 sond).

Po zapisaniu nazwy dla danej sondy w pamięci urządzenia tworzy się katalog, w którym będą gromadzone pomiary aby potem przesłać je do komputera w celu analizy, generowania raportów, archiwizacji itp. Po podpięciu sondy urządzenie automatycznie ją rozpoznaje i wyświetla nazwę.

Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia odpowiednią wytrzymałość (w tym odporność na korozję). Pamięć urządzenia pozwala na zapis 50 000 pomiarów temperatury z datą i godziną.

twist-grain-pro-11

ZWIĘKSZYSZ KORZYŚCI DLA TWOJEGO PRZEDSIĘBIORSTWA

Dzięki ekspresowej ocenie wilgotności i temperatury o wiele skuteczniej zarządzisz zbiorem swoich plonów, przechowaniem ich czy odsprzedażą, co w krótkim czasie przełoży się na wzrost Twojego zysku.

twist-grain-pro-12

GNIAZDO USB

TG pro wyposażony jest w wytrzymałe gniazdo mini USB. Pozwala ono na podłączenie zewnętrznej sondy temperaturowej, a także przesyłanie danych do komputera, samodzielną aktualizację oprogramowania i krzywych wilgotności. Dzięki temu DRAMIŃSKI TwistGrain pro jest bezkonkurencyjny !!!

twist-grain-pro-13

TAK WIELE W TAK NIEWIELKIM URZĄDZENIU

TwistGrain pro posiada 4 przyciski na klawiaturze co gwarantuje wygodną i łatwą obsługę (przycisk OK zatwierdza, przycisk ESC anuluje, strzałki ↑↓ zapewniają intuicyjną nawigację).

Pełną satysfakcję z użytkowania wilgotnościomierza TG pro gwarantuje wiele dostępnych opcji w menu takich, jak:

 • wybór ilości pomiarów do wyliczania średniej wilgotności,
 • sposób zapisu wyników z pojedynczego pomiaru lub z wyliczonej średniej,
 • możliwość wprowadzenia modyfikacji wskazań dla każdego gatunku oddzielnie (wartość modyfikacji jest widoczna podczas pomiarów),
 • zdalne dodawanie nowych gatunków poprzez specjalne kody,
 • pełna regulacja ustawień wyświetlacza,
 • ustawianie czasu automatycznego wyłączania urządzenia,
 • zarządzanie zewnętrznymi sondami pomiarowymi (dodawanie, edytowanie , usuwanie),
 • zarządzenie pamięcią urządzenia (sprawdzanie wolnego miejsca, formatowanie, ustawianie daty i czasu),
 • wybór wersji językowej,
 • zmiana skali temperaturowej,
 • wiele innych przydatnych funkcji, do których dostęp nie jest niczym ograniczany.
twist-grain-pro-14

MIERNIK – INWESTYCJA NA LATA

Wykonana ze wstrząsoodpornego materiału ABS solidna obudowa urządzenia, metalowe elementy oraz specjalnie wzmocniona, niepękająca nakrętka gwarantują ekstremalną wytrzymałość.

twist-grain-pro-15

POLSKI PRZEMYSŁ

DRAMIŃSKI S.A. to całkowicie POLSKA firma z kilkudziesięcioletnią tradycją w projektowaniu i produkcji sprzętu elektronicznego dla rolnictwa oraz ultrasonografów dla weterynarii i medycyny ludzkiej. Postaw na solidną, sprawdzoną, dobrze zorientowaną w potrzebach i możliwościach polskiego rolnika firmę, która podatki płaci w Polsce. Nasze urządzenia są znane i doceniane na WSZYSTKICH KONTYNENTACH.

 

Aktualizacja oprogramowania

Dostępna jest aktualizacja oprogramowania (dla urządzeń z oprogramowaniem starszym niż V: 2.32) poprawiająca stabilność pracy i zabezpieczeń wilgotnościomierza.

Sprawdź wersję oprogramowania swojego Twist Graina Pro i dokonaj aktualizacji pobierając ją tutaj.

Gatunki i zakresy pomiarowe:

ZBOŻA

 • Gryka 10,0% – 30,0%
 • Jęczmień jary 9,0% – 30,0%
 • Jęczmień ozimy 9,0% – 30,0%
 • Jęczmień ozimy (bez ości) 7,0% – 25,5%
 • Kukurydza 10,0% – 25,0%
 • Kukurydza 25,0% – 40,0%
 • Owies 9,0% – 30,0%
 • Proso 4,0% – 20,0%
 • Pszenica jakościowa 9,0% – 30,0%
 • Pszenica zwyczajna 9,0% – 30,0%
 • Pszenżyto 9,0% – 30,0%
 • Żyto 9,0% – 30,0%
OLEISTE

 • Lnianka siewna 4,5% – 15,0%
 • Ostropest plamisty 4,5%–22,0%
 • Rzepak 4,5% – 25,0%
 • Słonecznik niełuskany 4,0% – 27,0%
STRĄCZKOWE, MOTYLKOWE I PRZEMYSŁOWE

 • Bobik 8,0% – 30,0%
 • Ciecierzyca (groch włoski) 8,0% – 20,0%
 • Fasola czerwona 8,0% – 22,0%
 • Groch 10,0% – 17,0%
 • Łubin niebieski (wąskolistny) 7,0% – 30,0%
 • Soja 7,0% – 25,0%
TRAWY

 • Życica trwała 6,5% – 25,0%

Lista wszystkich dostępnych kalibracji znajduje się w zakładce dostępne gatunki.

Aktywacja nowych gatunków w TwistGrain pro możliwa jest dzięki opcji zawartej w menu urządzenia „Dodaj gatunek” (bez konieczności odsyłania urządzenia do serwisu).

Aby aktywować nowy gatunek prosimy o kontakt w celu uzyskania specjalnego kodu. Jeżeli na liście nie znajduje się szukany przez Państwa gatunek istnieje możliwość stworzenia nowej kalibracji.

 

Zestaw zawiera:

 • wilgotnościomierz DRAMIŃSKI TwistGrain pro,
 • nakrętkę dociskową komory pomiarowej (z zamontowaną baterią 3V typ CR-2032),
 • futerał transportowy,
 • pasek nośny do futerału umożliwiający zawieszenie,
 • 4x baterie alkaliczne typ AA, 1,5V,
 • gumową osłonę gniazda mini USB,
 • kabel USB służący do komunikacji z komputerem,
 • opakowanie transportowe,
 • profesjonalną instrukcję obsługi w języku POLSKIM.

 

Gwarancja

Jako jedyna firma w kraju dajemy na nasze wilgotnościomierze aż 3 lata gwarancji.

 

legendarny emaliowany kubek żniwiarza dostępny jedynie dla klientów firmy DRAMIŃSKI S.A.

PROMOCJA !

Każdy nabywca wilgotnościomierza firmy DRAMIŃSKI S.A. otrzyma w prezencie legendarny Kubek Żniwiarza. Szczegółowych informacji udzielą nasi konsultanci.

Niech ożyją wspomnienia z dzieciństwa…

Co dalej?

Już teraz kup TwistGrain pro przez Internet lub zamów telefonicznie 89 675 26 00 lub kom. 693 693 260 (Sławomir) lub 693 393 307 (Daniel).

Zobacz również:

Dane techniczne

Wymiary 16,5 × 7,0 × 7,5 cm
Masa przyrządu
520 g (z kompletem baterii i nakrętką)
Sposób napełniania komory ręczny
Metoda pomiaru wilgotności impedancyjna na 4 częstotliwościach
Objętość próbki 90 ml
Sterowanie pomiarem
mikrokomputer jednoukładowy
Zasilanie 4 baterie 1,5V typu AA + 1 bateria 3V typu CR-2032
Pobór prądu od 30 do 72 mA w zależności od ustawień użytkownika
Orientacyjny czas pracy ciągłej na komplecie baterii 77 godzin przy podświetleniu ustawionym na 0%
54 godziny przy podświetleniu ustawionym na 30%
Wskaźnik stanu baterii graficzny
Rozdzielczość wskazań wilgotność – 0,1%, temperatura – 0,1°C
Dokładność pomiaru wilgotności ± 0,5% dla ziarna znormalizowanego
± 1% w zakresie do 10% wilgotności
± 1,5% w zakresie powyżej 10% wilgotności
i może rosnąć wraz ze wzrostem wilgotności próbki
Dokładność pomiaru temperatury ± 0,5°C w zakresie od 0°C do 85°C
Zakres pomiaru temperatury od 0°C do 125°C
Korekta wskazań z klawiatury – opcja modyfikacja
Zapis danych pamięć wewnętrzna
Pojemność pamięci wewnętrznej – 50000 pomiarów z datą i godziną
– 20 zewnętrznych sond temperaturowych
rozpoznawanych automatycznie po nr ID
– 20 wersji językowych
– 400 gatunków
Kontrola stanu pamięci z pozycji menu
Zewnętrzna sonda temperatorowa z cyfrowym czujnikiem temperatury, podłączana poprzez gniazdo mini-USB
Wyświetlacz graficzny LCD z podświetleniem LED, przekątna 2”
Kompensacja temperatury uwzględniana automatycznie
Funkcje dodatkowe zegar czasu rzeczywistego,
zapis pomiarów do pamięci (z datą, godziną i nr próbki),
transmisja danych do komputera,
podgląd stanu pamięci,
podgląd stanu baterii,
pomiar temperatury zewnętrzną sondą,
zmiana trybu pracy (podstawowy/zaawansowany),
modyfikacja wskazań wilgotności,
dodawanie nowych gatunków poprzez specjalne kody,
wyliczanie średniego wyniku,
automatyczna kompensacja temperaturowa,
menu podręczne,
ustawienia parametrów pracy wyświetlacza,
wybór wersji językowej,
wybór skali temperaturowej,
zmiana czasu automatycznego wyłączania,
aktualizacja danych oraz oprogramowania,
specjalne oprogramowanie do zarządzania danymi zapisanymi w komputerze
(generowanie raportów, arkuszy kalkulacyjnych, wykresów, wydruków)
Zalecana temperatura pracy od 10°C do 35°C
Zalecana temperatura przechowywania od 5°C do 45°C
Kod EAN 5906874410172

ZBOŻA

 • Pszenica jakościowa
 • Pszenica zwyczajna
 • Żyto
 • Pszenżyto
 • Jęczmień jary
 • Jęczmień ozimy
 • Jęczmień ozimy (bez ości)
 • Owies
 • Owies nagi
 • Kukurydza
 • Orkisz
 • Pszenica płaskurka nieoplewiona
 • Pszenica płaskurka oplewiona
 • Sorgo
 • Proso
 • Komosa ryżowa łuskana
 • Komosa ryżowa niełuskana
 • Gryka
 • Ryż Paddy
 • Ryż brązowy
 • Ryż biały
 • Ryż parboiled
OLEISTE 

 • Rzepak
 • Słonecznik niełuskany
 • Len
 • Lnianka siewna
 • Ostropest plamisty
 • Sezam
 • Sezam czarny
 • Babka płesznik
 • Czarnuszka
 • Wiesiołek
 • Palma – nasiona całe
 • Rzodkiew oleista
 • Krokosz barwierski
 • Chia (czarna)
STRĄCZKOWE, MOTYLKOWE I PRZEMYSŁOWE

 • Łubin niebieski
 • Soja
 • Groch
 • Bobik
 • Fasola
 • Fasola czerwona
 • Fasola mung
 • Ciecierzyca
 • Soczewica żółta
 • Juta (Kenaf)
 • Juta (Mesta)
 • Konopie siewne
 • Facelia
 • Wyka
TRAWY 

 • Kostrzewa łąkowa
 • Kostrzewa trzcinowa
 • Kupkówka pospolita
 • Życica mieszańcowa
 • Życica trwała
 • Życica trwała 4n tetraploidalna
 • Życica wielokwiatowa
KAWY I KAKAO 

 • Kakao
 • Kawa zielona Robusta
 • Kawa zielona Arabica
 • Kawa pergaminowa (Arabika)
 • Suszona wiśnia kawy
 • Kawa Arabica mielona grubo
 • Kawa Arabica mielona drobno
 • Kawa Robusta mielona grubo
 • Kawa Robusta mielona drobno
 • Kawa palona Arabica
 • Kawa palona Robusta
PRZYPRAWY 

 • Gorczyca
 • Kminek
 • Koper ogrodowy
 • Pieprz biały
 • Pieprz czarny
 • Pieprz dziki
 • Pieprz różowy
 • Nasiona chili
 • Kolendra
MĄKA I PRZETWÓRSTWO 

 • Kasza gryczana biała
 • Kasza gryczana prażona
 • Kasza jaglana
 • Kasza jaglana prażona
 • Mąka ryżowa
 • Otręby pszenne
 • Otręby ryżowe
 • Aronia
WARZYWA 

 • Burak ćwikłowy jednokiełkowy
 • Marchew
 • Cukinia
 • Ogórek
 • Cebula – nasiona
PASZE 

 • Susz żytni gorzelniany DDGS
 • Palma – śruta
 • Palma – śruta poekstrakcyjna
 • Soja – śruta
POZOSTAŁE 

 • Goździk
 • Pistacje
 • Orzech laskowy
 • Orzech włoski
 • Orzeszki ziemne
 • Migdały
 • Pyłek kwiatowy (pszczeli)

Aktywacja nowych gatunków w Twist Grain pro możliwa jest dzięki opcji zawartej w menu urządzenia „Dodaj gatunek” (bez konieczności odsyłania urządzenia do serwisu).

Aby aktywować nowy gatunek prosimy o kontakt w celu uzyskania specjalnego kodu. Jeżeli na liście nie znajduje się szukany przez Państwa gatunek istnieje możliwość stworzenia nowej kalibracji.

Wilgotnościomierz sprawdza się znakomicie, jest dokładny. Sprawdzany był już na rzepaku, pszenicy, kukurydzy i pomiar jest bardzo zbliżony do tego w skupach. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. – Piotr C.

ZALETY:

 • Zgrabny i poręczny,
 • Dokładność pomiaru,
 • Duża ilość wgranych roślin,
 • Możliwość wgrywania samemu dodatkowych roślin,
 • Solidna konstrukcja.