Producent przenośnych ultrasonografów medycznych

21.10.2013

Coraz większa frekwencja na olsztyńskiej konferencji

Za nami jedna z najważniejszych i największych konferencji medycznych w kraju – już po raz piąty odbyły się w Olsztynie Warmińsko-Mazurskie Dni Ultrasonograficzne (18-20.10.2013) pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i firmy Dramiński.

Trzy dni wykładów skupionych wokół tematyki pomyłek w obrazowaniu diagnostycznym zgromadziły uznanych lekarzy różnych specjalizacji, którzy dzielili się z uczestnikami własnymi doświadczeniami, podpowiadali, jak uczynić swoją praktykę lekarską bardziej efektywną, oraz starali się wyczulić uczestników na błędy wynikające z pobieżnych i szybkich diagnoz. Dwa warsztaty praktyczne były doskonałą okazją do podpatrzenia technik badania ultrasonograficznego, oraz przetestowania wysokiej klasy ultrasonografu Dramiński Opus D.

Prof. dr hab. n. med. Wiesław Jakubowski w przemowie kończącej część wykładową namawiał do rzetelności w wykonywaniu zawodu, oraz zachęcał do koleżeńskich konsultacji z różnymi specjalistami, by zminimalizować błędy diagnostyczne nieuniknione w praktyce lekarskiej.

Konferencja, która rok rocznie cieszy się coraz większym uznaniem zgromadziła tym razem ponad 200 lekarzy z całego kraju. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze większa. VI Warmińsko-Mazurskie Dni Ultrasonograficzne odbędą się w dniach 17-19 października 2014, a tematem przewodnim spotkania będą „Rzadkie choroby i trudne przypadki u dorosłych i dzieci w obrazowaniu ultrasonograficznym”. Zapisy ruszają w marcu! Zapraszamy do wzięcia udziału i odwiedzania naszej strony z bieżącymi informacjami dotyczącymi tego wydarzenia: www.kursusg.pl.Powrót do listy