Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

23.11.2017

4Vet Slim - opinia zadowolonego klienta

Na naszym fanpage na Facebooku możecie przeczytać cudowną recenzję o naszym nowym ultrasonografie 4Vet Slim od Gabinetu Weterynaryjnego na Niwie, któremu serdecznie dziękujemy.

„Trochę nowości …
po wielu miesiącach testów … nasz nowy sprzęt..
…lepszy obraz lepsze diagnozowanie!
(jak pisze producent: nie tylko piękny ale i funkcjonalny) ..
Badanie (USG) ultrasonograficzne
– jest to technika nieinwazyjnego obrazowania, która umożliwia obejrzenie wewnętrznych struktur przy użyciu fal ultradźwiękowych.
Jak przygotować mojego zwierzaka do badania USG?
Badanie jamy brzusznej
12 godzinna głodówka, przed samym badaniem (około 1-2h) w miarę możliwości powstrzymujemy zwierzę przed oddawaniem moczu (staramy się nie wychodzić na spacer).
Badanie przewodu pokarmowego
Dodatkowo może wymagać podania preparatu usprawniającego transport gazów, których nadmierna ilość znacznie utrudnia badanie (np. espumisan).
Badanie pęcherza moczowego
Powstrzymanie zwierzęcia przed oddaniem moczu na około godzinę przed badaniem.
Czy mój pies będzie znieczulany do badania USG?
Nie. Znieczulenie zwykle nie jest potrzebne gdyż technika ta jest całkowicie bezbolesna.Jedynym przypadkiem,gdzie zwierzę może być poddane znieczuleniu jest USG, w którym pobieramy biopsję.
Czy trzeba golić sierść mojego psa do badania USG?
W większości przypadków sierść musi być golona do przeprowadzenia badania ultradźwiękowego. Ponieważ fale ultradźwiękowe nie są przekazywane za pośrednictwem powietrza, konieczne jest aby sonda miała kontakt ze skórą. W niektórych przypadkach, takich jak diagnostyka ciąży, może być możliwe bez golenia sierści. Często aby uzyskać odpowiednie obrazy nawilżamy sierść alkoholem i stosujemy obfitą ilość rozpuszczalnego w wodzie żelu ultradźwiękowego.
Jak długo muszę czekać na wyniki badania?
Ponieważ badanie ultrasonograficzne jest wykonywane w czasie rzeczywistym, wyniki są znane natychmiast po zakończeniu badania i zostaną przez lekarza z Państwem szczegółowo omówione.
ZAPRASZAMY”

Powrót do listy