Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

17.12.2019

DRAMIŃSKI S.A. na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Firma DRAMIŃSKI S.A. z Olsztyna została zakwalifikowana do Polskiej Wystawy Gospodarczej 2020, która odbędzie się 16 stycznia 2020 r. w Stalowej Woli.

Inicjatorem Polskiej Wystawy Gospodarczej jest Prezydent RP – Andrzej Duda. Ideą przedsięwzięcia jest prezentacja rozwoju polskiej gospodarski. Polska to niewątpliwie kraj innowacyjny, z wielkim potencjałem technologicznym – i właśnie to organizatorzy chcą pokazać.

DRAMIŃSKI S.A. to innowacyjność połączona z tradycją. Firma od 1987 projektuje, produkuje i sprzedaje wysokiej klasy urządzenia elektroniczne do ponad 100 krajów na świecie.

Przedsiębiorstwo ze stolicy Warmii i Mazur jest jednym ze światowych liderów w produkcji przenośnych ultrasonografów medycznych, weterynaryjnych, a także urządzeń stosowanych w rolnictwie i hodowli. Aktualnie DRAMIŃSKI S.A. wspólnie z Katedrą Akustyki i Multimediów Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej prowadzi prace badawczo-rozwojowe, dofinansowane z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Efektem działań jest innowacyjny mammograf ultradźwiękowy do badań przesiewowych – wczesnej diagnostyki nowotworów piersi u kobiet.

 

DRAMIŃSKI S.A. w dziedzinie elektroniki i medycyny jest w stałej współpracy z uczelniami wyższymi w kraju i zagranicą, jedną z nich jest Stanford University (USA). Najbardziej rewolucyjny i najnowocześniejszy przenośny ultrasonograf do diagnostyki ultrasonograficznej w medycynie ludzkiej – Blue – miał swoją premierę w roku 2019 i przyjął się z dużym entuzjazmem. Kolejne urządzenie, które firma DRAMIŃSKI zaprezentuje na Polskiej Wystawie Gospodarczej to sprawdzony i cieszący się zaufaniem iScan2 – przeznaczony do badania USG zwierząt gospodarskich. Lekki, wydajny i precyzyjny przenośny ultrasonograf.

 

Firma również realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając m.in. Filharmonię Warmińsko-Mazurską oraz przyszłych Inżynierów Elektroników z ZSEiT w Olsztynie. W 2019 Dramiński S.A. założył fundację DRAMIŃSKI FUNDACJA OCHRONY DZIEDZICTWA TECHNIKI ROLNICZEJ WARMII I MAZUR, działającej przy DRAMIŃSKI Muzeum Maszyn Rolniczych.

 

DRAMIŃSKI S.A. to laureat licznych konkursów, w tym prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

pwg logo


Powrót do listy