Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

04.06.2014

Fakultety ultrasonograficzne w Rosji

Studia weterynaryjne to obszerna ilość materiału, wiele ciekawych zagadnień, niewiele jednak uczelni skupia się w nauczaniu na wykorzystaniu nowoczesnych technik obrazowania w diagnostyce dużych i małych zwierząt. W niektórych krajach przedmiot poświęcony ultrasonografii to tylko kilka godzin w całym programie nauczania.

Ponieważ wierzymy w przydatność i wysoką skuteczność tej metody, jak również dzięki współpracy z uczelnią weterynaryjną w Biełgorodzie, postawiliśmy sobie za cel stworzenia fakultetu poświęconego tylko i wyłącznie ultrasonografii, jako kontynuację misji edukacyjnej w Rosji. Chcemy stworzyć młodym ludziom – przyszłym lekarzom weterynarii warunki do rozwoju i zdobywania nowej wiedzy.

Cieszymy się, iż na rosyjskich uczelniach znalazła się przestrzeń na specjalną salę ćwiczeniową wyposażoną w materiały dydaktyczne, tablice edukacyjne oraz ultrasonografy firmy Dramiński, które służą tamtejszym studentom w zdobywaniu praktycznej wiedzy i cennego doświadczenia.

Podczas naszej ostatniej wizyty zorganizowaliśmy również wykłady połączone z częścią praktyczną z udziałem polskich specjalistów posługujących się USG w swojej codziennej pracy. Zajęcia przeprowadzono z udziałem zwierząt gospodarskich (świnie, krowy) jak i małych zwierząt (psy i koty) z użyciem najnowszych modeli przenośnych ultrasonografów firmy Dramiński: iScan, Animal Profi 2 i 4Vet.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!


 


Powrót do listy