Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

27.03.2015

Ważne spotkanie z hiszpańskimi hodowcami

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń sektora hodowlanego w Hiszpanii – w dniach 17-20 marca 2015 w Saragossie miały miejsce targi FIGAN, które na ogromnej przestrzeni 8 hal zgromadziły 900 wystawców z 28 krajów oferujących produkty i usługi dla hodowców i rolników.

Łącznie, podczas 4 intensywnych dni, targi odwiedziło ponad 65.000 osób, wśród nich w przeważającej ilości hodowcy świń i owiec, ale także liczne misje gospodarcze z innych krajów szukające kontrahentów i hiszpańskich firm chcących reprezentować ich interesy na Półwyspie Iberyjskim.

Firma Dramiński na swoim stoisku prezentowała całą gamę przenośnych ultrasonografów, wykrywacze rui, ciąży i mastitis ułatwiające efektywne zarządzanie hodowlą, ale również nasze najpopularniejsze wilgotnościomierze: DRAMIŃSKI Twist Grain do pomiaru wilgotności ziarna oraz DRAMIŃSKI HMM do siana i słomy sprasowanej. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się ultrasonograf do szybkiej diagnozy ciąży świń i owiec – DRAMIŃSKI Sono Farm mini. Pomimo kryzysu w Hiszpanii wielu hodowców z pokaźnych rozmiarów fermami widzi realną potrzebę posiadania prostego w obsłudze narzędzia, które pozwoliłoby im na faktyczną ocenę kondycji rozrodczej ich stada. Ciekawą alternatywą okazał się dla wielu nasz elektroniczny wykrywacz ciąży – stoisko odwiedziło nawet kilka osób, które miało już okazję go używać w praktyce i polecało go znajomym. Wielu hodowców, a także inseminatorów dostrzegło potencjał w elektronicznym wykrywaczu rui, jako narzędziu wspomagającym skuteczną inseminację bez niepotrzebnych strat materiału i finansowych. Wśród odwiedzających FIGAN było również wielu studentów weterynarii – Wydział Nauk Weterynaryjnych w Saragossie to jeden z najprężniej działających w Hiszpanii.

Podsumowując – targi bardzo udane. Cieszymy się, iż marka Dramiński jest coraz bardziej rozpoznawalna również w pd- zach Europie i utożsamiana z produktami polskiego producenta bardzo dobrej jakości.Powrót do listy