Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

usg dla lekarzy weterynarii z praktyką mieszaną

ULTRASONOGRAF Animal profi 2 - USG do zwierząt hodowlanych

Mobilne USG do diagnostyki owiec, kóz, świń i bydła w zakresie rozrodu. Szybko docenisz jego atuty: doskonały obraz, małe gabaryty, długi czas pracy na baterii.Pokaż pełną treść zgody

Firma DRAMIŃSKI S.A. z siedzibą w Sząbruku, ul. W. Steffena 21,  11-036 Gietrzwałd, Polska, informuje, że dane osobowe w zależności od wyrażonej zgody będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zadane zapytanie lub/i wysyłkę informacji handlowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do przetwarzanych danych, wyrażenia żądania zaprzestania ich przetwarzanie, wniesienia sprzeciwu, usunięcia. Udostępnianie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.

Więcej informacji w zakładce dane osobowe.

Sprawdzony w najcięższych warunkach terenowych.

 

Dlaczego warto wybrać DRAMIŃSKI Animal profi 2?

Szybko docenisz zalety tego USG stworzonego do pracy w najcięższych warunkach terenowych, ponieważ:

WSZĘDZIE GO ZE SOBĄ ZABIERZESZ

Jest lekki. Waga kompletnego, gotowego do pracy urządzenia to nieco ponad 2,0 kg. Jest mały. Dzięki miniaturyzacji układów elektronicznych jego wymiary to 23 cm x 17 cm x 6,0 cm. Dzięki jego niewielkiej wadze i gabarytom, oraz wydajnym źródłom zasilania akumulatorowego, Twoja praca w terenie stanie się przyjemnością.

MOŻESZ PRACOWAĆ NA NIM NON-STOP

Posiadając zapasową baterię, która ładuje się 2,5 h, a pracuje 4,5 h, wystarczy, że po 4,5 h ciągłej pracy zrobisz 5 sekundową przerwę. Mniej więcej tyle czasu potrzebujesz na wymianę baterii.

WYKONASZ NIM PROFESJONALNĄ DIAGNOSTYKĘ

DRAMIŃSKI Animal profi 2 został zaprojektowany do wykonania diagnostyki obrazowej zwierząt hodowlanych, głównie w zakresie rozrodu. Przy pomocy tego USG, w zależności od zastosowanej sondy, zbadasz narządy jamy brzusznej, wykonasz badania urologiczne oraz ginekologiczne, w tym badanie per rectum.

NAWET W PEŁNYM SŁOŃCU ZOBACZYSZ DOSKONAŁY OBRAZ  

Na 7-calowym wyświetlaczu LCD z podświetleniem zastosowaliśmy w pełni cyfrową technikę obrazowania (B, B+B, B+M). Monitor posiada opcję regulacji jasności. Dzięki użyciu kominka przeciwsłonecznego, pracując nawet w pełnym słońcu, będziesz wyraźnie widział obraz wyświetlony na USG.

MIŁO ZASKOCZY CIĘ FUNKCJONALNOŚĆ APARATU

Dzięki przemyślanej klawiaturze, dostęp do najważniejszych funkcji, nawet podczas badania, jest łatwy i szybki. Specjalne ułożenie klawiszy sprawia, iż Animal profi 2 zapewnia komfort pracy zarówno osób badających prawą jak i lewą ręką. Bogate menu pozwala korzystać z wielu praktycznych funkcji USG np. pełne wymiarowanie: odległość, powierzchnia, objętość, tabele wieku płodów oraz wymiarowanie pomocnicze typu linijka, siatka, celownik.

WYBIERZESZ SONDĘ NAJLEPIEJ DOPASOWANĄ DO TWOICH POTRZEB

Animal profi 2 współpracuje z aż trzema wymiennymi sondami mechanicznymi o szerokim kącie skanowania: rektalną 180º (umożliwiającą obrazowanie obu rogów macicy podczas jednego skanowania), abdominalną 90º oraz rektalno-abdominalną typu „Down Fire” 90º. Decydując się na Animal profi 2, wybierzesz sondę najlepiej dopasowaną do prowadzonej praktyki,  by móc badać takie zwierzęta jak: krowy, klacze, owce, świnie, kozy, psy, wielbłądy, alpaki, a nawet delfiny.

POSTPROCESSING – CYFROWE PRZETWARZANIE OBRAZU

Ultrasonograf Animal profi 2 jest zminiaturyzowanym ale zaawansowanym technologicznie urządzeniem. W celu optymalizacji jakości obrazu i podwyższenia jego walorów diagnostycznych dostępna jest opcja cyfrowej obróbki wyświetlanego, obrazu w czasie rzeczywistym, a także zamrożonych obrazów lub wczytanych z pamięci obrazów i cineloop.

Opcję postprocessingu można w dowolnym momencie wyłączyć lub uruchomić ponownie z poziomu Menu głównego – opcja dostępna na liście i zatwierdzeniu komunikatu „Postprocessing=Tak” lub „Nie” w oknie dialogowym.

PRZENIESIESZ DANE DO KOMPUTERA

Pojemna pamięć wewnętrzna umożliwia zapis i przeglądanie obrazów i pętli video (cine loop) w urządzeniu. Poprzez złącze USB 2.0 wykonasz transmisję zapisanych obrazów USG i pętli video (cine loop) na dysk zewnętrzny.

BĘDZIESZ SPOKOJNY O JEGO WYTRZYMAŁOŚĆ

Aluminiowa obudowa ultrasonografu gwarantuje jego ekstremalną wytrzymałość. Ponadto DRAMIŃSKI Animal profi 2 opakowany jest w wytrzymałą, łatwą do umycia, wykonaną z wysokiej jakości plastiku walizkę, która jednocześnie chroni urządzenie przed niekorzystnym wpływem wysokich i niskich temperatur.

W PRZYPADKU AWARII, ZADBAMY O TWÓJ KOMFORT

Znając niezawodność naszych ultrasonografów, dajemy aż 2 letnią gwarancję. Ponadto serwis wszystkich urządzeń firmy DRAMIŃSKI S.A. odbywa się w Polsce, bezpośrednio u producenta. Dzięki temu Twój czas oczekiwania na naprawę skrócony jest do minimum. Nasz dział serwisowy zrobi wszystko, aby naprawić i przetestować Twoje urządzenie w 48 godzin od momentu dostarczenia przesyłki. W przypadkach wymagających skomplikowanej naprawy, w ramach naszych możliwości, udostępniamy klientom urządzenia zastępcze.

DRAMIŃSKI TwistGrain to wilgotnościomierz polskiego producenta, tester wilgotności polskiej produkcji

WESPRZESZ POLSKĄ MYŚL TECHNICZNĄ

DRAMIŃSKI S.A. to polska firma z 36-letnią tradycją w projektowaniu i produkcji sprzętu elektronicznego dla medycyny, weterynarii i rolnictwa. Zaufaj solidnemu i sprawdzonemu polskiemu producentowi, który oferuje sprzęt światowej jakości.

 

Zestaw zawiera:

  • korpus skanera,
  • sondę mechaniczną (do uzgodnienia z producentem: rektalną lub abdominalną)
  • 2 pakiety baterii zewnętrznych litowo-jonowych,
  • ładowarkę, z kompletem przewodów
  • butelkę żelu do usg,
  • walizkę transportową z wkładem piankowym,
  • instrukcję obsługi.
  • OPCJONALNIE: osłona przeciwsłoneczna

 

Gwarancja: 24 miesiące

 

vetfartuch700px

PROMOCJA !

Teraz przy zakupie ultrasonografu iScan, iScan 2Animal profi 2 – w prezencie otrzymasz ochronny fartuch z logo firmy DRAMIŃSKI !

Odpowiednia długość, wygodne wiązanie i praktyczny kolor zapewnią komfort pracy w terenie podczas realizacji badań rektalnych.

Oferta ważna do wyczerpania zapasów!

Co dalej? 

Już teraz skontaktuj się z naszym doradcą klienta.

 

Zobacz również:

Dane techniczne

Wymiary 23 cm x 17 cm x  6,0 cm
Masa urządzenia 1530 g
Masa sondy 265 g
Masa akumulatora 280 g
Sposób prezentacji (projekcji) obrazu obrazowanie w czasie rzeczywistym B Mode,
B+B Mode (Dual Mode Display), B+M Mode
Zarządzanie obrazem – Freeze (zamrażanie obrazu)
– Zoom 60 – 200% wyjściowego obrazu w skoku co 20%
– Funkcja pełny ekran
– Zapis obrazów do pamięci i cine loop (256 klatek)
– Wczytywanie obrazów i cine loop z pamięci na ekran
– Wymiarowanie (odległość, powierzchnia, objętość, tabele wieku płodów)
Typy głowic współpracujących mechaniczna, sektorowa (rektalna lub abdominalna)
5,0 MHz (zakres częstotliwości 3,5-7,0 MHz)
Głębokość penetracji
sonda abdominalna do 7, 10, 12, 15 i 20 cm
sonda rektalna do 7, 10 i 12 cm
Kąt skanowania 180° sonda rektalna lub 90° sonda abdominalna
Monitor wyświetlacz LCD LED, przekątna 7,0”
Sterowanie funkcjami klawiatura membranowa
Pamięć obrazów i cine loop zasób pamięci na min. 200 obrazów i 200 cine loop z datą oraz opisem
Transmisja obrazów na nośnik zewnętrzny przez złącze USB2.0
Źródło zasilania zewnętrzny pakiet akumulatorów Li-Ion, 14,4V, 3,1Ah
Czas pracy ciągłej na pełnym naładowaniu 4 godz. 30 minut
Pobór prądu ok. 0,71 A
Czas ładowania pakietu ok 2.5 godz. (ładowarka Typ 2541 LI)
Wskaźnik wyczerpania akumulatora wskaźnik graficzny – kodowany kolorem oraz sygnał dźwiękowy przed auto wyłączeniem.
Temperatura pracy -15°C do +45°C
Zalecana temperatura przechowywania 0°C do +45°C

 

iscan01