Producent ultrasonografów medycznych, weterynaryjnych i urządzeń elektronicznych dla rolnictwa

Historia

jdr

Historia firmy Dramiński SA – 35 lat, to dopiero początek

11 maja 1987 roku pan Janusz Dramiński, pierwszy i wieloletni prezes firmy, zarejestrował działalność gospodarczą w olsztyńskim urzędzie. Początkowo konstruowaliśmy detektory rui dla hodowców lisów, krów i owiec. Przez ostatnie trzy i pół dekady uzupełniliśmy naszą ofertę o gamę detektorów mastitis, wilgotnościomierze zbóż oraz rozpoczęliśmy produkcję aparatów USG.

To co od początku wyróżniało firmę Dramiński, to poszukiwanie wyzwań i odpowiadanie na potrzeby rolników oraz weterynarzy. Kamieniem milowym było stworzenie przenośnego ultrasonografu. Pierwsze urządzenie Dramiński Scanner wyposażony w 5-calowy, kineskopowy monitor powstało w 2000 roku. Ultrasonograf z ekranem LCD pojawił się rok później pod nazwą Dramiński LCD Scanner. Nad nowoczesnym aparatem Animal Profi nasi inżynierowie wspólnie z olsztyńskimi weterynarzami pracowali kolejne pięć lat. Był to czas wytężonej pracy. Obecnie rodzina ultrasonografów to urządzenia z ekranem dotykowym, których waga zaczyna się już od 1kg. Rozwijamy również aparaty USG dla medycyny w tym model Fast, DermaMed oraz Blue. Firma Dramiński wspiera także klientów swoim serwisem oraz nowoczesnym, aktualizowanym nieodpłatnie, oprogramowaniem.

Rozwój międzynarodowy

Od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku pierwsze zamówienia spływały do firmy nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. W 1996 roku nasze urządzenia w masowej skali trafiły na Antypody. Obecnie dystrybuujemy elektronikę dla rolnictwa oraz ultrasonografy do ponad 130 państw na całym świecie. Współpracujemy z siecią najlepszych dystrybutorów elektroniki rolniczej, weterynaryjnej i medycznej na sześciu kontynentach. Cyklicznie szkolimy blisko 40 międzynarodowych przedstawicieli firmy dystrybucyjnych z zakresu obsługi, serwisu oraz skutecznej sprzedaży naszych urządzeń. Jako światowy gracz na rynku efektywnie konkurujemy jakością urządzeń i obsługą posprzedażową z największymi producentami na świecie.

Definiujemy jakość

Przykładamy wiele uwagi do procesu produkcji, jakości naszej pracy i zadowolenia klientów. W 2004 roku otrzymaliśmy certyfikat jakości ISO 9001, a dwa lata później ISO 13485 dla skanerów medycznych. Od 2010 roku nasze skanery przetwarzają cyfrowy sygnał przez co charakteryzują się wysoką jakością obrazu, wytrzymałością i szeroką diagnostyką, której poszukują profesjonaliści. W 2016 roku otrzymaliśmy nagrodę Kancelarii Prezydenta RP za rozwój produktów w dziedzinie rolnictwa. W kolejnym roku zostaliśmy laureatem konkursu Lider wśród Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Zmiana jest częścią rozwoju

W 2012 roku powołaliśmy spółkę akcyjną.  Nowym prezesem firmy został Andrzej Wiktorowicz, który przyjął tę funkcję w 2019 roku od Pana Janusza Dramińskiego. W tym roku przenosimy się do zupełnie nowej siedziby – o czym szerzej napiszemy wkrótce. Na nową lokalizację wybraliśmy podolsztyński Sząbruk, gdzie powstaje Warmińska Dolina Krzemowa. Firma Dramiński wciąż rozwija swoją ofertę wilgotnościomierzy, ph metrów, detektorów rui, ciąży, mastitis czy ultrasonografów. Dodatkowo pracujemy nad urządzeniem wspierającym diagnostykę mammograficzną z wykorzystaniem technologii ultradźwięków.

nowa-siedziba-35-lecie

Priorytetem w strategii firmy jest stałe doskonalenie naszej pracy i jej efektów. Kierujemy się potrzebami klientów, a nawet chcemy je wyprzedzać, dlatego wciąż dopisujemy naszą historię.

Zobacz nasz film kamienie milowe:

Zobacz nasze produkty:

button_ 220x80_ultra_PL  button_ 220x80_wilgo_PL
 button_ 220x80_ed_PL  button_ 220x80_mast_PL

Więcej  produktów firmy Dramiński można znaleźć w menu górnym, klikając „Produkty”.