Producent ultrasonografów medycznych, weterynaryjnych i urządzeń elektronicznych dla rolnictwa

Historia

jdr

Historia firmy Dramiński SA – 35 lat, to dopiero początek

11 maja 1987 roku Janusz Dramiński, pierwszy i wieloletni prezes firmy, zarejestrował działalność gospodarczą w olsztyńskim urzędzie. Początkowo przedsiębiorstwo konstruowało wykrywacze rui dla hodowców lisów, krów i owiec. Przez ostatnie trzy i pół dekady oferta uzupełniana była o kolejne produkty wspierające hodowlę zwierząt, między innymi o gamę detektorów mastitis oraz wilgotnościomierze do zbóż. Rozpoczęcie produkcji aparatów USG było przełomowym wydarzeniem w rozwoju biznesu.

Firma Dramiński od początku istnienia poszukuje wyzwań i odpowiedzi na potrzeby rolników, hodowców oraz weterynarzy. Stąd projekt i produkcja przenośnego ultrasonografu stała się kamieniem milowym w działalności firmy.

Sprawdź nasze >> ultrasonogrady Dramiński

Pierwsze urządzenie, Dramiński Scanner wyposażony w 5-calowy, kineskopowy monitor powstało w 2000 roku. Ultrasonograf z ekranem ciekłokrystalicznym pojawił się rok później pod nazwą Dramiński LCD Scanner. Przez następne pięć lat inżynierowie wspólnie z olsztyńskimi weterynarzami pracowali nad nowoczesnym aparatem Animal Profi. Był to czas wytężonej pracy, wielu analiz, prób i testów, aby dojść do perfekcji. Obecnie rodzina ultrasonografów to urządzenia z ekranem dotykowym, których waga zaczyna się od zaledwie 1kg. Ważną gałąź produkcji stanowią także aparaty USG dla medycyny ludzkiej w tym model Fast, DermaMed oraz Blue. Dramiński wspiera klientów swoim błyskawicznym serwisem oraz bezpłatną aktualizacją nowoczesnego oprogramowania do wszystkich urządzeń.

Sprawdź nasze >> wilgotnościomierze

Rozwój międzynarodowy

Od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku pierwsze zamówienia spływały do firmy nie tylko z Polski. W 1996 roku urządzenia Dramiński w masowej skali trafiły na Antypody. Obecnie przedsiębiorstwo dystrybuuje rozwiązania elektroniczne dla rolnictwa oraz przenośne ultrasonografy do ponad 130 państw na całym świecie. Budowana od lat sieć najlepszych dystrybutorów z branży rolniczej, weterynaryjnej i medycznej na sześciu kontynentach wciąż rośnie. Blisko 40 międzynarodowych partnerów biznesowych corocznie szkolonych jest w Polsce z zakresu obsługi, serwisu oraz skutecznej sprzedaży urządzeń marki Dramiński. Jako światowy gracz na rynku przedsiębiorstwo efektywnie konkuruje jakością urządzeń i obsługą posprzedażową z największymi producentami na świecie.

Definiujemy jakość

Skuteczny proces produkcji, jakość wykonywanej pracy oraz zadowolenie klientów są priorytetem firmy w drodze do sukcesu.

Certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 13485 dla urządzeń medycznych stanowią potwierdzenie efektywności zarządzania procesowego, są synonimem nowoczesności oraz dążenia do zaspokojenia potrzeb klienta.

Olsztyńskie skanery weterynaryjne i medyczne przetwarzają sygnał cyfrowy w różnych miejscach na świecie już od ponad 12 lat. Charakteryzuje je niekwestionowana ostrość obrazu, wytrzymałość i szerokie zastosowanie diagnostyczne, którego poszukują profesjonaliści z branży. W 2016 roku firma otrzymała nagrodę Kancelarii Prezydenta RP za rozwój rozwiązań produktowych w dziedzinie rolnictwa. W kolejnym roku Dramiński został laureatem konkursu Lider wśród Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Sprawdź nasze >> wytywarze rui

Zmiana jest częścią rozwoju

W 2012 roku nastąpiła zmiana formy prawnej na spółkę akcyjną.  Nowym prezesem firmy został Andrzej Wiktorowicz, który przyjął tę funkcję w 2019 roku. Latem 2022 roku cały zespół badawczo-rozwojowy, sprzedażowo-marketingowy, spedycyjny oraz produkcyjny przenosi się do nowej siedziby – o czym szerzej przeczytają Państwo wkrótce. Na nową lokalizację został wybrany podolsztyński Sząbruk, gdzie powstaje Warmińska Dolina Krzemowa. Firma Dramiński stale aktualizuje swoją ofertę wilgotnościomierzy, pH-metrów, detektorów rui, ciąży, mastitis czy ultrasonografów tak, aby wspierały pracę swoich klientów i ich pacjentów. Dodatkowo rozwijany jest długofalowy ambitny projekt konstrukcji urządzenia wspierającego diagnostykę mammograficzną piersi z wykorzystaniem technologii ultradźwięków.

 

nowa-siedziba-35-lecie

Priorytetem w strategii firmy jest stałe doskonalenie procesów pracy oraz zapewnienie efektów gwarantujących jej dynamiczny rozwój.

Potrzeby klientów oraz chęć ich wyprzedzania, stanowią motor działania, dlatego historia marki Dramiński trwa i wciąż będzie dopisywana.

Sprawdź nasze >> wykrywacze mastitis

Zobacz naszą prezentację „Dramiński – kamienie milowe”:

Więcej  produktów marki Dramiński można znaleźć w menu górnym, klikając „Produkty”.