Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

12.06.2024

ZDROWA KROWA – ZDROWE MLEKO

XXVI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

Polanica Zdrój 2024, 19-21 czerwca

Kontynuując tradycję spotkań lekarzy weterynarii i hodowców w Polanicy Zdroju serdecznie zapraszam na kolejną Międzynarodową Sesję Naukową, która odbędzie się w Polanicy-Zdroju w Teatrze Zdrojowym ul. Parkowa 2. Konferencja poświęcona będzie aktualnym problemom dotyczącym profilaktyki i terapii chorób bydła. Tym razem zwracamy szczególną uwagę na produkcję mleka – jego ilość i jakość, a to zależy od zdrowej krowy.

W dniu 19.06.2024 r. odbędą się warsztaty, natomiast w dniach 20-21.06.2024 r. zapraszamy na seminarium oraz wykłady.

Jak co roku nie zabraknie też firmy Dramiński S.A. wiodącego producenta przenośnych ultrasonografów dla lekarzy bujatrów.

ZDROWA KROWA – ZDROWE MLEKO
11.06.2024

Specjaliści Specjalistom

Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej, 28. edycji Konferencji „Specjaliści Specjalistom” w Krakowie.

Tak jak w poprzednich latach, udało mi się zaprosić wybitnych naukowców i praktyków z przodujących w produkcji trzody krajów, takich jak: Hiszpania, Dania czy Wielka Brytania. Wyrośli w Polsce świetni wykładowcy, będący równocześnie wybitnymi i uznawanymi praktykami. Niektórych z nich zaprosiłem do wygłoszenia wykładów lub udziału w dwóch dyskusjach panelowych, poświęconych nierozwiązanemu jak na razie w naszym kraju problemowi nadmiernego, nie zawsze racjonalnego stosowania antybiotyków. Jak zawsze liczę na udział w „krakowskiej konferencji hyopatologów” prawie wszystkich specjalistów chorób świń zawsze stanowiących znaczną grupę uczestników. Dumny jestem z tego, że znaczna część specjalistów, nawet tych, którzy musieli zmienić swoje zawodowe zainteresowania, przyjeżdża na organizowane przeze mnie spotkania. Jak co roku podkreślam, że nie byłoby możliwe zorganizowanie konferencji w takim miejscu, w takiej skali i z takimi wykładowcami, gdyby nie wspaniałomyślni sponsorzy i wystawcy, którym serdecznie dziękuję za wsparcie.

Miejsce tak jak uprzednio – Centrum Kongresowe Hotelu Metropolo. Termin to 18-19.06.2024.

prof. dr hab. Zygmunt Pejsak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Specjaliści Specjalistom
07.06.2024

I Konferencja Lekarzy Bujatrów

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą edycję Konferencji Lekarzy Bujatrów. Według organizatorów, będzie to wydarzenie dedykowanego praktykom weterynarii. Jako firma od lat wspieramy Państwa pracę w terenie, więc nie może nas zabraknąć na tym wydarzeniu.

„Konferencja ta powstała z myślą o spełnieniu potrzeb lekarzy weterynarii pracujących w terenie, oferując platformę do omówienia i przedyskutowania istotnych zagadnień, z którymi spotykają się na co dzień. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk, które pomogą Państwu skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami związanymi z kompleksową obsługą stad, zwłaszcza w kontekście diagnozowania i leczenia chorób bydła.”

dr Michał Bednarski, Lecznica Dużych Zwierząt

I Konferencja Lekarzy Bujatrów
14.05.2024

II Konferencja Chorób Koni

Zapraszamy serdecznie na 2 edycję Konferencji Chorób Koni organizowanej przez IVSA Olsztyn przy wsparciu Dramiński S.A.
Konferencja będzie miała miejsce 18-19 maja 2024 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czekają na Was więc aż dwa dni pełne wiedzy!
Udało nam się zaprosić wielu znanych i cenionych specjalistów. Szczegóły w programie konferencji.
Rejestracja rozpocznie się w sobotę 18.05 od godziny 8:15.
II Konferencja Chorób Koni
10.05.2024

Rogaty Olsztyn

Zapraszamy wszystkich zainteresowany bujatrią oraz chorobami przeżuwaczy na I Studencką Konferencję Bujatryczną „Rogaty Olsztyn” organizowaną przez SNK Internistyczne Bujatryków.
Wydarzenie skierowane do studentów medycyny weterynaryjnej z całej Polski odbędzie się 11.05.2024 w auli Prof. Kazimierza Markiewicza ul. Oczapowskiego 14 w Olsztynie.
Rogaty Olsztyn
23.04.2024

DZIEŃ WETERYNARZA – Suwałki 24.04.2024

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

ZAPRASZA NA DZIEŃ WETERYNARZA

UROCZYSTOŚĆ ODBĘDZIE SIĘ DNIA 24.04.2024 W GODZINACH 09.30 – 14.30.

 

Prezentacja zaplecza edukacyjnego dla kierunku Technik weterynarii.

Darmowe ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek.

Mobilne laboratorium badania pasz z PFHBiPM gdzie każdy może BEZPŁATNIE zbadać swoją paszę.

 

DZIEŃ WETERYNARZA – Suwałki 24.04.2024
28.03.2024

XVIII Konferencja Bujatryczna

Immunoprofilaktyka swoista i nieswoista wybranych chorób bydła – nowe osiągnięcia i kierunki rozwoju.

Firma Dramiński, Zakład Chorób Bydła i Owiec Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach wraz z Polskim Stowarzyszeniem Bujatrycznym mają zaszczyt zaprosić lekarzy weterynarii oraz hodowców bydła do udziału w XVIII Konferencji Bujatrycznej w dniach 19-20.04.2024 r.

Rozpoczęcie Konferencji w dniu 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej WCKP PIWet-PIB w Puławach, al. Partyzantów 57.

XVIII Konferencja Bujatryczna
23.02.2024

Innowacje w rolnictwie

Zakład Rolnictwa Wydziału Nauk Technicznych Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na Seminarium Naukowe pt. „Innowacje w rolnictwie”, które odbędzie się w dn. 28.02.2024 r. od godz. 10:30 w auli 133R

Program wydarzenia:           >>

Innowacje w rolnictwie
14.02.2024

Targi Medycyny Weterynaryjnej LUBWET 2024

Zapraszamy Państwa na Ogólnopolskie Targi Medycyny Weterynaryjnej LUBWET 2024, które odbędą się w dniach 2-3 marca br. w Targach Lublin S.A.

Zaprezentujemy Państwu nasze produktu i rozwiązania dla specjalistów z branży weterynaryjnej.

Równolegle z Targami odbędzie się kongres – MEDYCYNA I ANESTEZJOLOGIA KOTÓW. Podczas sesji naukowych wykłady i warsztaty poprowadzą znakomici naukowcy, lekarze praktycy oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

 

Więcej informacji o targach – Targi Medycyny Weterynaryjnej LUBWET

i kongresie – MEDYCYNA I ANESTEZJOLOGIA KOTÓW.

Targi Medycyny Weterynaryjnej LUBWET 2024