Producent przenośnych ultrasonografów medycznych

10.09.2018

Hybrydowy Ultrasonotomograf na targach Euroson 2018

Euroson to największe w tym roku spotkanie europejskiej i polskiej społeczności ultrasonograficznej. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 6-9 Września 2018r.

Podczas tegorocznej edycji tego wydarzenia firma Dramiński zaprezentowała rewolucyjne urządzenie jakim jest Hybrydowy Ultrasonotomograf, który pozwala na wczesne wykrywanie raka piersi.

Andrzej Wiktorowicz – Wiceprezes firmy DRAMIŃSKI S.A.:

„Hybrydowy ultrasonotomograf skanuje pierś z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych o częstotliwości około 2 MHz z wielu kierunków dookoła i na wielu poziomach, a następnie przetwarza pozyskane dane i rekonstruuje obrazy dowolnych jej przekrojów”

Prof. dr hab. n. med. Marcin Jóźwik – Ginekolog, Onkolog:

„Po zakończeniu prac konstrukcyjnych wykonanych przez zespoły inżynierów z firmy DRAMIŃSKI S.A. i Politechniki Wrocławskiej dysponujemy aparatem, za pomocą którego można już przeprowadzać u kobiet nowe badanie piersi. Obecne dalsze prace prowadzone przez zespół inżynierów akustyków i lekarzy koncentrują się na ulepszaniu oprogramowania – specjalnych algorytmów obliczeniowych umożliwiających wyłonienie podejrzanych obrazów z danych uzyskanych podczas pomiarów piersi”

Aktualnie urządzenie znajduje się w fazie testów.


Powrót do listy