Producent przenośnych ultrasonografów weterynaryjnych do małych i dużych zwierząt

20.05.2015

II Weterynaryjna Konferencja Ultrasonograficzna

W dniach 16-17 maja 2015 w Olsztynie w Hotelu Park zorganizowaliśmy już po raz drugi konferencję dla lekarzy weterynarii, której tematem przewodnim było Diagnostyka ultrasonograficzna w gabinecie lekarza praktyka.

Wydarzenie to zgromadziło wielu lekarzy zainteresowanych tą dziedziną diagnozowania zwierząt.

Nie tylko tematyka była interesująca. W dużej mierze tak dużą frekwencję zawdzięczamy prelegentom – doświadczonym i znanym specjalistom z dziedziny diagnozowania obrazowego małych zwierząt. Pieczę merytoryczną nad całą konferencją objęła dr n. wet. Anna Kosiec-Tworus. Pani doktor poprowadziła również dwa interesujące wykłady na temat zastosowania diagnostyki ultrasonograficznej w pediatrii oraz diagnostyki ultrasonograficznej węzłów chłonnych i chorób trzustki.

Wśród prelegentów znaleźli się również dr n. wet. Tomasz Seweryn, który poruszył temat fizjologii psów i kotów oraz najczęstszych patologii występujących u tych zwierząt, lek. wet. Adam Gierulski omówił ultrasonografię układu rozrodczego żeńskiego, lek. wet. Mariusz Siedlicki przedstawił zastosowanie badania ultrasonograficznego w onkologii. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład dr n. wet. Olgi Szaluś-Jordanow – Echokardiografia dla lekarza praktyka. Dwudniowe spotkanie zakończyło się wystąpieniem lek. wet. Jana Lorenca, który przedstawił najczęstsze pomyłki w ultrasonografii jamy brzusznej małych zwierząt.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa szerzenia wiedzy ultrasonograficznej wśród lekarzy specjalistów od małych zwierząt na stałe zagości w kalendarzu najważniejszych imprez weterynaryjnych i w przyszłym roku będziemy gościć jeszcze więcej uczestników zainteresowanych diagnozowaniem obrazowym.

Tym czasem proszę zobaczyć jak wyglądała tegoroczna edycja II Weterynaryjnej Konferencji Ultrasonograficznej


Powrót do listy